Zespół

Magdalena Dąbrowska

Magdalena Dabrowska - gabinet psychoterapii Target MindCare w Warszawie.

Kim jestem?

Jestem psychologiem klinicznym, certyfikowanym psychoterapeutą – w nurcie poznawczo – behawioralnym (certyfikat nr.138 PTTPB), ukończyłam Szkołę Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej CBT – zakończoną egzaminem i uzyskaniem Certyfikatu PTTPB (Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo Behawioralnej (pod patronatem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies EABCT)

Jestem także absolwentką Magisterskich Studiów na Uniwersytecie Warszawskim wydziału Pedagogiki oraz absolwentką Magisterskich Studiów na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS, gdzie ukończyłam psychologię kliniczną. Ukończyłam także Studia Podyplomowe: „Psychologia Zarządzania Personelem” na wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej o mnie



Anna Sowińska

Anna Sowińska - gabinet psychoterapii Target MindCare w Warszawie.

Jestem psychologiem klinicznym, psychoterapeutą. Pracuję w podejściu poznawczo-behawioralnym, jestem w trakcie certyfikacji w 4-letniej szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej pod patronatem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT), rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB), którego jestem członkiem. Posiadam uprawnienia do prowadzenia psychoterapii zgodnie ze standardami NFZ.

Pomagam osobom indywidualnym min. doświadczającym silnego stresu, stanów lękowych, depresyjnych, braku poczucia własnej wartości, przeżywających kryzysy życiowe i egzystencjalne. Ze względu na wcześniejsze doświadczenia zawodowe dobrze rozumiem pacjentów doświadczających wypalenia i stresu zawodowego. Prowadzę także terapię par w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

W praktyce terapeutycznej do pracy w nurcie poznawczo-behawioralnym włączam metody pracy z innych nurtów, przede wszystkim terapii skoncentrowanej na procesie doświadczania i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, aby pełniej wspierać pacjentów w procesie zdrowienia.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ramach staży zawodowych w poradni zdrowia psychicznego i Instytucie Psychiatrii i Neurologii.  Prowadzę prywatną praktyką terapeutyczną, a także praktykę w specjalistycznej przychodni NSPL „Psyche” w Warszawie (przychodnia lekarzy psychiatrów i psychoterapeutów).

Swoją pracę poddaję superwizji, stale się dokształcam.

Joanna Jakubowicz

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (tytuł magistra z wyróżnieniem). Ukończyłam podyplomową, 4-letnią szkołę psychoterapii przy Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, akredytowaną przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, a także akredytowane szkolenie z Terapii Schematów. Zrealizowałam studia podyplomowe w zakresie job coachingu oraz szkołę coachingu, jestem certyfikowanym coachem ICC. 

Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – w poradni dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Jagiellońskiej, Instytucie Psychiatrii i Neurologii – Klinice Dzieci i Młodzieży, prywatnych gabinetach psychologii, psychoterapii i coachingu. Posiadam także doświadczenie biznesowe jako manager w obszarze doradztwa i rozwoju talentów.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Na psychoterapię zapraszam osoby mierzące się z wyzwaniami takimi jak:

  • Lęki
  • Depresja
  • Obniżone poczucie własnej wartości, niepewność, nieśmiałość
  • Poczucie samotności
  • Doświadczanie częstych, silnych emocji przeszkadzających w realizacji celów
  • Trudności w relacjach z najbliższymi
  • Trudności zawodowe, poczucie stagnacji w rozwoju
  • Kryzysy życiowe i kryzysy w związkach
  • Trudna historia rodzinna

Prowadzę psychoterapię w podejściu integratywnym, polegającym na doborze technik terapeutycznych w zależności od sytuacji Klienta. Dla realizacji celów terapii kluczowa jest budowa bezpiecznej, opartej o zaufanie relacji między Terapeutą a Klientem. Prowadzę psychoterapię w językach polskim i angielskim.  Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Rozpoczęcie procesu psychoterapii poprzedzam serią 3-5 sesji konsultacyjnych, po których Terapeuta i Klient decydują o zawarciu kontraktu na dalszą współpracę. Kolejne sesje odbywają się o stałych porach z ustaloną częstotliwością – jeden lub dwa razy w tygodniu. Procesy terapeutyczne mają charakter długoterminowy (od 1 roku wzwyż). Wcześniejsze zakończenie terapii jest możliwe po odbyciu minimum 2 sesji podsumowujących.

Do procesów coachingowych zapraszam Klientów, którzy:

  • Chcieliby zmienić swoją ścieżkę kariery
  • Objęli lub wkrótce obejmą rolę managerską
  • Stoją u progu awansu na stanowisko kierownicze wyższego szczebla
  • Chcą określić pożądany kierunek zmian życiowych
  • Poszukują swojej ścieżki realizacji ambitnych zamierzeń
Proces coachingu składa się z kilku-kilkunastu sesji, w odstępach 4-6 tygodni. Terminy kolejnych sesji ustalane są na bieżąco. Między sesjami mogą za uzgodnieniem być realizowane zadania rozwojowe. Coaching prowadzę w językach polskim lub angielskim.
 
Czym różni się psychoterapia od coachingu?
Psychoterapia służy samopoznaniu, redukcji lęków, rozwiązaniu wewnętrznych konfliktów, a także lepszemu zrozumieniu swoich emocji i zwiększeniu świadomej kontroli ich ekspresji. Podnosi poczucie harmonii i wewnętrznej spójności, przez co przekłada się na wyższą skuteczność w realizacji osobistych celów. Coaching natomiast koncentruje się na wykorzystaniu posiadanych zasobów w realizacji aktualnych celów życiowych i zawodowych. Jest procesem określania kierunków działań, weryfikacji wewnętrznej motywacji i porządkowania aktualnych możliwości. W przypadku wątpliwości, który kierunek pracy wybrać, zapraszam na sesję konsultacyjną.

Aleksandra Gul

Aleksandra Gul - gabinet psychoterapii Target MindCare w Warszawie.

Psycholog, psychoterapeuta w nurcie integratywnym

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych, UW i Społecznej Psychologii Klinicznej, SWPS
w Warszawie Ukończyła Podyplomowe Studia Zarządzania Potencjałem Ludzkim, Human Resources, SWPS oraz Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych, SWPS, Laboratorium Psychoedukacji.

Obecnie uczy się na drugim roku 4-letniego kursu psychoterapii Wrocławska Fundacja Ochrony Zdrowia I Rozwoju Psychoterapii  akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatrycznego. Równolegle realizuje podyplomowy staż Terapia pod Superrewizją, na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła kurs I stopnia Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w Centrum terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
w Warszawie oraz szkolenia: Racjonalna Terapia Zachowań i Terapia Schematów w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Odbyła roczne staże dla psychologów praktyków realizowane przez PsychMedic i Grupę Synapsis w Warszawie. Prowadzi również konsultacje psychologiczne w ramach Kryzysowego telefonu Zaufania, Instytutu Psychologii Zdrowia.

Pani Aleksandra jest również certyfikowanym Coachem i Trenerem. Od 1995 roku prowadzi szkolenia dla biznesu z zakresu komunikacji i rozwoju interpersonalnego, umiejętności sprzedaży, obsługi klienta, coachingu, umiejętności trenerskich. Prowadzi zajęcia w ramach Studiów Podyplomowych Trenera Grupowego SWPS, Laboratorium Psychoedukacji.

Marta Dąbrowska

Marta Dąbrowska - gabinet psychoterapii Target MindCare w Warszawie.

Jestem absolwentką prawa wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, głównym obiektem moich zainteresowań jest kryminologia, czyli nauka o przestępcy i psychologicznych aspektach popełniania zbrodni oraz psychologia sądowa, czyli dział psychologii związany z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości.

Odbywałam praktyki w wydziale karnym Sądu, gdzie obserwowałam przebieg rozpraw i miałam możliwość zapoznawania się z aktami wielu spraw.

Przez 3 lata pracowałam w Kancelarii Radców Prawnych, gdzie zajmowałam się administracją Kancelarii, kontaktem z sądami oraz klientami, pisaniem pism procesowych oraz pozwów.
Od nowego roku akademickiego planuję rozpocząć studiowanie Psychologii Sądowej.
W Target MindCare zajmuję się administracją biura oraz prowadzeniem bloga i mediów społecznościowych.